Rekonstrukce dveří

Rekonstrukce dveří spočívá v kompletní obnově původních dveřních prvků skládající ze z truhlářských a natěračských prací s obnovou kování s následnou kompletací.

Truhlářské práce:

» Truhlářské práce obsahují kompletní repasi a obnovu dřevěných konstrukcí okenních prvků s případnou výspravou či výměnou poškozených segmentů, které vznikly mechanickými nebo povětrnostními vlivy. Při výrazným poškození dřevěných okenních konstrukcí přistupujeme k výrobě nových totožných prvků. Všechny dřevěné prvky repasujeme popřípadě vyrábíme tak, aby byla zajištěna správná funkce dveří. Do vyfrézované drážky provádíme silikonové těsnění, dle přání zákazníka.

Natěračské práce:

» Natěračské práce spočívají v opálení původního nátěru až na samotný dřevěný masiv, a po té se jednotlivé dveřní prvky tmelí speciálními tmely na dřevo a provede se přebroušení s dokonalým vyhlazením povrchu. Na takto připravený podklad nanášíme základní (popř. penetrační) nátěr, a poté lakujeme finální vysoce-kvalitní laky a lazury v požadovaných odstínech a vlastnostech (syntetické či vodou ředitelné).

Obnova původního kování:

» V případě poškození kování provádíme celkové zprovoznění původního kování, kdy kování rozebereme, vyčistíme a případně doplníme o chybějící nebo poškození části. Pokud je kování závažně poškozeno montujeme buď kování nové sériově vyráběné, nebo na přání zákazníka zhotovujeme repliky původního kování. V případě pouze povrchového poškození kování, provádíme čištění, leštění a otryskání s následným pokovením. Používáme pokovení niklem, chromem, mosazí a na representačních historických prostorách i pozlacení. Provádíme také obnovu doplňkových prvků dveřních otvorů, jako jsou kliky, historické zámky, práhy atd.

Kompletace repasovaných dveří:

» Kompletace dveřních křídel spočívá v očištění a v namontování rekonstruovaného nebo nového kování. Zprovoznění tohoto kování tak, aby dobře sloužilo uživateli. Provedení silikonového těsnění do drážek a zavěšení jednotlivých křídel do rámů, instalace padacích lišt atd.


Copyright © 2019 Malířství Šipoš. Designed by Roman Šipoš